DİYARBAKIR TİCARET BORSASINDAN KIYASLAMA ZİYARETİ
Tarih: 12.04.2017 - Çarşamba
Diyarbakır Ticaret Borsası, personelleri birimler arası kıyaslama çalışmalarında bulunmak ve Lisanslı Depoculuk Elektronik Ürün Senetleri Platformu hakkında bilgi almak amacıyla Gaziantep Ticaret Borsasını (GTB) ziyaret etti.

Diyarbakır Ticaret Borsası, TOBB Akreditasyon Sistemi çerçevesinde, Gaziantep Ticaret Borsası tarafından sürdürülen temel yeterlilikler ve temel hizmetler konularında kıyaslama çalışmalarında bulunmak amacıyla Gaziantep’e geldi.

GTB Genel Sekreteri Özgür Bayram tarafından karşılanan Diyarbakır Ticaret Borsası personellerine, birimler arası kıyaslama toplantıları öncesi Gaziantep Ticaret Borsası’nın faaliyetleri, biten ve devam eden vizyon projeleri ile sürdürülen akreditasyon çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Hizmet kalitesini Avrupa standartlarına taşıyarak A sınıfı Akreditasyon belgesi alan GTB’nin bölge ekonomisine katkı sunacak global projeler üzerinde çalışmalar yürüttüğünü belirten Bayram, protokol anlaşmaları tamamlanan Et Borsası, Hububat Emtia Merkezi ve Antepfıstığı Lisanslı Depoculuk gibi projeleri en kısa süre içerisinde hizmetine kazandırmayı arzu ettiklerini söyledi.

Diyarbakır Ticaret Borsası personelleri, satış salonları ve laboratuvarda yaptıkları incelemenin ardından Muhasebe, Tescil, Bilgi İşlem ve Basın-Yayın birimlerinde gerçekleştirilen kıyaslama toplantılarına katıldılar.

İki borsanın ilgili birimleri arasında gerçekleştirilen kıyaslamalarda, uygulama farklılıkları yerinde görülerek, iyi uygulamalar konusunda istişareler yapıldı.

Diyarbakır Ticaret Borsası, çalışanları ayrıca GTB Genel Sekreter Yardımcısı Cem Bayram’dan da Gaziantep Ticaret Borsası Lisanlı Depoculuk ve Elektronik Ürün Senetleri Platformu hakkında bilgiler aldılar.

DİĞER HABERLER
TWİTTER TAKİP ET