TİRYAKİOĞLU, REFERANDUMU DEĞERLENDİRDİ
Tarih: 17.04.2017 - Pazartesi
-GTB YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET TİRYAKİOĞLU: - “TÜRKİYE’DE HALK İRADESİ BİR KEZ DAHA SANDIKTA TECELLİ ETTİ. ÜLKEMİZ ADINA HAYIRLI UĞURLU OLSUN” - “TÜRKİYE'NİN İSTİKBALİ VE BEKASI İÇİN ORTAK HEDEFLER DOĞRULTUSUNDA HEP BİRLİKTE YARINLARA ODAKLANMAMIZ LAZIM”

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Türkiye’de halk iradesinin bir kez daha tecelli ettiğini vurgulayarak,” Milletimiz ferasetiyle referandumda tercihini yapmıştır. Çıkan sonucun ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Türkiye’de anayasa değişikliği ile ilgili gerçekleştirilen referandumun demokratik toplumlara örnek olacak bir şekilde huzur ve güven ortamında yapıldığını vurgulayan Tiryakioğlu, “Aziz milletimiz tarihi bir referandumla tercihini anayasa değişikliğinden yana kullanmıştır. Sandıkta tecelli eden halk iradesine saygı duymak gerekiyor. Demokratik bir olgunluk içerisinde geride bıraktığımız seçim atmosferinden bugün itibariyle bir an önce uzaklaşmamız lazım. Ülkemizin istikbali, bekası ve müreffeh yarınları için ortak hedefler doğrultusunda hep birlikte zaman kaybetmeden yarınlara odaklanmamız gerekiyor” ifadelerinde bulundu.

16 Nisan’da yapılan referandumla tarihi bir dönüşümün halk onayıyla karara bağlandığını ve artık önemli değişim ve gelişmelerin Türkiye’yi beklediğini kaydeden Tiryakioğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Referandumla belirlenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, hali hazırda karar alma mekanizmasında yaşanan engellerin ortadan kalkarak, uygulamaların daha hızlı ve seri bir şekilde hayata kazandırılmasına olumlu katkılar sağlayacaktır. Devletin hizmet çarklarının hızlanması, kamu verimliğinin en üst noktalara taşınması iş dünyasına da olumlu yansıyacaktır.”

Türkiye’nin 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini ve 2017 yılının atılım yılı olacağına işaret eden Tiryakioğlu, ekonomide yeni başarı hikâyeleri yazmak ve bunu tüm dünyaya gösterebilmek adına yeni dönemin bir milat olacağını sözlerine ekledi.

DİĞER HABERLER
TWİTTER TAKİP ET