FOTOĞRAF SANATÇISI MENTE’DEN, AKINCI’YA ZİYARET
Tarih: 09.07.2019 - Salı
Turizmci ve fotoğraf sanatçısı Bilal Mente, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı’yı ziyaret ederek, Gaziantep’te açmayı planladığı kişisel fotoğraf sergisi hakkında bilgiler verdi.

UNESCO dünya kültür hazineleri arasında yer alan Nemrut Dağı’nda çektiği gün doğumu ve gün batımı fotoğraflarıyla bilinen Adıyamanlı fotoğraf sanatçısı Bilal Mente, İstanbul ve İzmir’in ardından üçüncü kişisel fotoğraf sergisini Gaziantep’te sanat severlerin beğenisine sunmak istediğini ifade etti.

GTB Başkanı Akıncı’ya, çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Mente, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin gizli kalmış tarihi ve doğal güzelliklerini fotoğraf kareleriyle tanıtmaya ve şehirler arası kültürel etkileşime katkı sunmaya çalıştığını dile getirdi.

Şu ana kadar İzmir ve İstanbul’da fotoğraf sergileri açtığını belirten Mente, üçüncü kişisel fotoğraf sergisini ise bu yıl içerisinde Gaziantep’te sanat severlerin beğenisine sunmak istediğini söyledi.

GTB Başkanı Akıncı ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bölge turizminin gelişmesine yönelik gerçekleştirdiği kişisel çalışmalarından dolayı sanatçıya teşekkür etti.

Akıncı, ayrıca GTB’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında her yıl Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen çok sayıda fotoğraf sanatçısının katılımıyla ‘Gaziantep’te Hasat Mevsimi’ temalı geleneksel fotoğraf yarışması düzenlediğini sözlerine ekledi.

Ziyaretin sonunda Mente tarafından, GTB Başkanı Akıncı’ya, İstanbul'da Adıyamanlılar tanıtım gününde görücüye çıkan fotoğraf tablolarından biri takdim edildi.

 
DİĞER HABERLER
TWİTTER TAKİP ET