GTB HABERİN ZİRVESİNDE
Tarih: 09.07.2019 - Salı
Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), 2019 yılının ilk altı aylık dilimini kapsayan ‘Ticaret Borsaları Medya Analiz Raporu’ sonuçlarına göre, Türkiye’de en fazla haberi yayınlanan borsa oldu.

Medya Takip Şirketi Ajans Press tarafından hazırlanan analiz raporunda, çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanan toplam 1087 adet haber sayısıyla GTB listesinin zirvesinde yer aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) beş yıldızlı A sınıfı akredite borsalarından GTB, 2019 yılının ilk yarısında gerçekleştirdiği eğitim faaliyetleri ve etkinliklerle Türkiye’de yazılı medyada en fazla gündeme gelen borsa oldu.

Uluslararası Medya Takip Şirketi Ajans Press, 2019 yılının ilk yarısını kapsayan “Ticaret Borsaları Medya Analiz Raporu’ sonuçlarını açıkladı.

Ticaret Borsalarının, 2019 yılının içerisinde ulusal, bölgesel ve yerel gazetelerde yayımlanan haber sayılarının incelenmesi sonucu oluşturulan raporda GTB, 2019 yılının ilk 6 ayında farklı medya mecralarında yayımlanan toplam 1087 adet haber sayısıyla en fazla gündeme gelen borsa olurken, ikinci sırayı 911 haberle İzmir, üçüncü sırayı ise 793 haberle Antalya Borsaları aldı.

Hazırlanan raporda ayrıca borsaların haberlerinin ortalama tiraj grafiklerine ve toplam okuyucu erişimlerine de yer verildi. GTB, tüm gazete ve dergilerde yayımlanmış haberleriyle yaklaşık 4 milyon tiraj ve 12 milyon 500 bin genel erişim sayısıyla da bu alanda önemli bir başarı elde etti.

GTB Genel Sekreteri Özgür Bayram, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, GTB’nin faaliyetlerinin medya aracılığıyla üyelerine ve tüm kamuoyuna duyurulmasına katkı sağlayan yerel ve ulusal medya temsilcilerine teşekkür etti.

 
DİĞER HABERLER
TWİTTER TAKİP ET