Etkin ve yenilikçi yöntemlerle üyelerinin rekabet gücünü artırır.
2030 yılına kadar Gaziantep’in tarım ve hayvancılık sektöründe Türkiye’nin cazibe merkezi olmasına öncülük etmek ve kurumsallıkta mükemmelliği yakalamak.
AKINCI, İSO İKİNCİ 500’DE YER ALAN GAZİANTEPLİ FİRMALARI KUTLADI
Tarih: 20.07.2022 - Çarşamba
Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan ‘Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesinde yer alan Gaziantepli firmaları kutladı. Akıncı, “İSO tarafından açıklanan ‘Türkiye’nin 1000 Büyük Sanayi Kuruluşu’ sıralamasında yer alan Gaziantepli 71 firmamızı tebrik ediyor, ülkemiz üretimine, istihdamına ve ihracatına sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO), mayıs ayında açıkladığı “İSO Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2021” araştırmasının ardından, daha çok KOBİ niteliğindeki kuruluşları kapsayan “İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2021” araştırmasının sonuçlarını da kamuoyu ile paylaştı.

İSO tarafından açıklanan ‘İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu ’sıralamasında Gaziantep’ten 38 firmanın yer aldığını kaydeden GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, “Mayıs ayında açıklanan İSO İlk 500 listesine girmeyi başaran 33 firmamızla birlikte ilk 1000’deki toplam firma sayımız 71’e ulaştı. İş dünyası olarak bizleri gururlandıran bu tablodan dolayı tüm firmalarımızın yönetici ve çalışanlarını gönülden kutluyorum. Gaziantep İSO 500’deki performansını ve firma sayısının her geçen yıl geliştirerek yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam ediyor. Özellikle son yıllarda yaşanan salgın hastalık, küresel ekonomik sorunlar, savaşlar ve çeşitli sorunlara rağmen üretmeye ve ülke ekonomisine katkı sunmaya devam eden firmalarımızın bu başarısı çok daha büyük değer kazanıyor. Biz üretmeyi seven, müteşebbis ruha sahip bir şehiriz. El birliği ve ortak akıl kültürü ile hareket ettiğimiz sürece başarılarımızın katlanarak artacağına inanıyorum” dedi.