Etkin ve yenilikçi yöntemlerle üyelerinin rekabet gücünü artırır.
2030 yılına kadar Gaziantep’in tarım ve hayvancılık sektöründe Türkiye’nin cazibe merkezi olmasına öncülük etmek ve kurumsallıkta mükemmelliği yakalamak.
GTB’DEN BAŞARILI ÖĞRENCİYE ALTIN ÖDÜLÜ
Tarih: 27.07.2022 - Çarşamba
Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreninde bölümünü birincilikle tamamlayan öğrenci, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) tarafından yarım Cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi. Gıda Teknolojisi Bölümünü dereceyle bitiren öğrenciye ödülü, GTB Genel Sekreteri Özgür Bayram tarafından verildi. Bayram, törende ayrıca aynı bölümde dereceye giren öğrencilere de plaket takdiminde bulundu.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu, 13’üncü dönem mezunlarını verdi. Eğitimini tamamlayan 416 öğrenci, mezuniyet heyecanı yaşadı.

GAÜN Mavera Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenin açılış konuşmasını yapan GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, öğrencilerin GAÜN’de aldıkları eğitim ve kazandıkları tecrübeyle kendilerini daha iyi bir geleceğe hazırladıklarını vurguladı. Prof. Dr. Yumrutaş, mezun öğrencilere ‘ülkemizin ilerlemesi için daha çok çalışın’ çağrısında bulundu.

Mezun öğrencilere seslenen Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Bozkurt ise “Unutmayın! Hayat sizin hayatınız, geleceğinizi düşünmek, gerekli tedbirleri almak, sorunlarınıza çözüm aramak ta öncelikle sizin göreviniz. Mezun olurken bizler sizlere anahtar olarak diploma veriyoruz. Bu anahtarı kullanmak sizin elinizde. Unutmayın bu diploma ile sizleri ‘Aranan’ elemanlar olarak yetiştirdik, başarılı olacağınızdan eminiz ancak siz de kendinize güvenin ve gayret edin.” ifadelerini kullandı.

Mezun öğrenciler adına konuşan Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Birincisi Fadime Zehra Kaplan eğitim sürecinde desteklerinden dolayı ailesine, eğitmenlerine ve arkadaşlarına teşekkür etti.

Yapılan açılış konuşmaları sonrasında, mezun öğrencilere diploma ve hediyeleri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, Genel Sekreter Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Musa Budak, Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Bozkurt, Gaziantep Ticaret Borsası Genel Sekreteri Özgür Bayram ve Gaziantep Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet Emin İnce tarafından verildi.

GTB Genel Sekreteri Özgür Bayram, törende Gıda Teknolojisi Bölümünü dereceyle bitiren öğrenciye borsa adına altın hediye etti. Bayram, törende ayrıca Gıda Teknolojisi Bölümünü dereceyle bitiren öğrencilere de plaket takdiminde bulundu.