GTB HABERİN ZİRVESİNDE
Tarih: 12.07.2018 - Perşembe
Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), Medya Takip Şirketi Ajans Press tarafından hazırlanan ‘Ticaret Borsaları Medya Analiz Raporuna’ göre, 2018 yılının ilk yarısında Türkiye’de en fazla haberi yayınlanan borsalar sıralamasında birinci oldu.

TOBB’un A sınıfı akredite borsalarından GTB, yıl içerisinde gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar, projeler ve sürdürdüğü sosyal faaliyetlerle yazılı medyada en fazla gündeme gelen borsa oldu.

Uluslararası Medya Takip Şirketi Ajans Press, 2018 yılının ilk 6 aylık dilimini kapsayan “Ticaret Borsaları Medya Analiz Raporunun’ sonuçlarını açıkladı.

Ticaret Borsalarının, 2018 yılı içerisinde ulusal, bölgesel ve yerel gazetelerde yayımlanan haber sayılarının incelenmesi sonucu oluşturulan raporda GTB, 2018 yılının ilk 6 ayında farklı medya mecralarında yayımlanan toplam 1876 adet haber sayısıyla Türkiye’de ilk 100 borsa arasında birinci sırada yer alırken, ikinci sırayı 1471 haber sayısıyla Antalya, üçüncü sırayı ise 1165 haberle İzmir Ticaret Borsası aldı.

Hazırlanan raporda ayrıca borsaların haberlerinin ortalama tiraj grafiklerine ve toplam okuyucu erişimlerine de yer verildi. GTB, tüm gazete ve dergilerde yayımlanmış haberleriyle yaklaşık 10 milyon 266 bin tiraj ve30 milyon 830 bin genel erişim sayısıyla da önemli bir başarı elde etti.

GTB Genel Sekreteri Özgür Bayram, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, GTB’nin faaliyetlerinin medya aracılığıyla üyelerine ve tüm kamuoyuna duyurulmasına destek sağlayan yerel ve ulusal medya temsilcilerine teşekkür etti.