TMO Gaziantep'ten İthal Mısır Satışı
Tarih: 07.06.2018 - Perşembe

Mısır kullanan sektörün ihtiyacının karşılaması ve yurtiçi piyasa dengelerinin sağlanmasını teminen TMO tarafından 29 Mayıs 2018 tarihinde yapılan ihale neticesinde 190 bin ton mısır için ithalat bağlantısı yapılmıştır.

İthalat bağlantısı yapılan mısır gemilerinin Bandırma, Derince, İzmir, Mersin ve Samsun limanlarına Haziran ayının ilk yarısından itibaren gelmesi beklenmektedir.

İthal edilen mısırlar 945 TL/Ton (KDV hariç, maniplasyon dahil) fiyatla sadece kullanıcılarına (besici ve yetiştiriciler ile kendi yemini kendisi imal eden işletmeler, yem, nişasta ve irmik fabrikaları) yönelik peşin bedel mukabili satılacaktır.

Konu ile ilgili hinterlandınızda bulunan besici ve yetiştiricilere, birliklere ve yem, irmik, nişasta fabrikalarına gerekli duyurular yapılarak talep toplanacaktır. Talep sahipleri taleplerini hinterlandında bulunduğu (talep sahibi firmanın vergi kaydının bulunduğu ilçe/ilin bağlı olduğu TMO Şube Müdürlüğüne) Şube Müdürlüğüne bildireceklerdir. Hinterland dışı başvurular kabul edilmeyecektir. Müracaatlar, 08 Haziran 2018 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

Detaylar ekteki dosyada yer almaktadır.

Dosya İndir