Yeni nesil Borsacılık faaliyetleri ile üyelerinin rekabet ve ticari gücünü artırmak.
2030 yılına kadar Ticaret Borsaları İşlem Hacmi sıralamasında ilk 3’te yer almak.
Gaziantep Et Borsası ve Et Hali

Gaziantep Et Borsası ve Et Hali, 32 bin metrekare toplam alan üzerinde kurulmuştur. Gaziantep Et Borsası ve Et Hali'nin sektöründe Türkiye’nin en büyük ve en modern kompleks yapıların başında gelmektedir.

Kent ve bölge ekonomisine önemli katkılar sunacak olan Et Borsası ve Et Hali, AB standartlarına uygun modern ve teknolojik alt yapısıyla Gaziantep’i bu alanda bir cazibe merkezi haline getirecektir. 

19 bin metrekare kapalı alan üzerinde hizmet vermeye başlayan tesiste, Et Borsası idari hizmet binası, 52 adet kasap dükkânı, 14 adet sakatat dükkânı, 4 adet kuyruk saklama deposu, 450 metrekare et teşhir ve satış salonu, 4 adet soğuk hava deposu, 1 adet et parçalama ünitesi ve 14 adet ticari dükkân yer almaktadır.

Tesiste, etler veteriner hekim kontrolünden geçirildikten sonra et teşhir salonunda satışa sunulmakta. Alıcı ve satıcıların biraya gelmesini ve kümelenmesini sağlayan tesiste, toptancı kasaplar tarafından alınan etler soğuk zincir kırılmadan monoray hattı ile kasap dükkanlarındaki soğuk hava depolarına kadar taşınmakta. İşlemlerin her aşamasında sağlık ve hijyen hep en ön planda tutulmaktadır.