TMO Şanlıurfa'dan Hububat Satışı
Tarih: 11.02.2019 - Pazartesi

Borsamızda işlem görmekte olan TK Lidaş - Viranşehir Şube depolarında bulunan ekmeklik buğdaylar, ELÜS sistemi üzerinden 13.02.2019 - 28.02.2019 tarihleri arasında satışı açılmış olup, Çarşamba ve Perşembe günleri saat 10.00 - 12.00 saatleri arası seans düzenlenecektir.

ELÜS ekmeklik buğday stokları sadece kullanıcısına fiili tüketim esasına göre satılabilecektir. ELÜS satışlarından maniplasyon ücreti alınmayacaktır.

Daha çok alıcıya ulaşabilmesi amacıyla seans günlerinde ekmeklik buğdaylar için seansta 5.000.000 kilogram satışa çıkılacak olup, başvuru sahiplerine seans başına en fazla 1.000.000 kilogram satış yapılacaktır. Söz konusu satışlar için Pazartesi ve Salı günleri TMO tarafından talep toplanacaktır.

Talep sahiplerinin Gaziantep Ticaret Borsası ELÜS Platformuna üye olması ve gerekli işlemleri tamamlamış olması gerekmektedir. Ekmeklik buğday kullanıcısı firmalar, hinterlandında bulunan TMO Şube Müdürlüğüne başvuru yaparak talepte bulunabileceklerdir.

Takas işlemlerinin başarılı olabilmesi için alıcı firmanın yatırım hesabında yeterli para bakiyesinin olması gerekmektedir.

Dosya İndir
DİĞER HABERLER
TWİTTER TAKİP ET