TMO'dan ELÜS Satışları
Tarih: 14.05.2019 - Salı

Bilindiği üzere; TMO tarafından Elektronik Ürün Senetli (ELÜS) stoklarının şartlı satış işleminin gerçekleştirilebilmesi amacıyla web tabanlı "ELÜS SATIŞLARI" platformu oluşturulmuştur. Oluşturulan web tabanlı platform üzerinden 14-17 Mayıs 2019 tarihlerinde makarnalık buğday, ekmeklik buğday, arpa ve mısır satışı yapılacaktır. Söz konusu satışa TMO ELÜS Satışları Platformuna ve satışların takas ile ciro işlemlerinin yapılacağı Borsa Platformlarına üye olan sektörler başvuru yapabilecektir.

Makarnalık buğday stoklarına kullanıcıları olan;
- Makarna fabrikaları,

Ekmeklik buğday stoklarına kullanıcıları olan;
- Un fabrikaları,
- Üretiminde ekmeklik buğday kullanan bulgur fabrikaları,
- Bisküvi fabrikaları,

Düşük vasıflı ekmeklik buğday stoklarına kullanıcıları olan;
- Bisküvi fabrikaları,
- Besici ve yetiştiriciler,

Arpa stoklarına kullanıcıları olan;
- Besici ve yetiştiriciler,

Mısır stoklarına kullanıcıları olan;
- Besici ve yetiştiriciler,
- Kendi yemini kendisi imal eden işletmeler,
- Yem fabrikaları müracaat edebilecektir.

Başvurular 14 Mayıs 2019 Salı günü saat 09.00'da başlayacak, 15 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 17.00'da sona erecektir. Başvurular TMO ELÜS Satışları platformu üzerinden alınacak olup başvuru yapacak firmalar platform üzerinden "Güncel Satış Listesi" kısmından tekliflerini girerek başvuru işlemlerini tamamlayarak "Alım Emri" oluşturacaklardır.

Yapılan başvurular değerlendirilip gereken dağıtımlar yapıldıktan sonra dağıtım sonuçları 17 Mayıs 2019 tarihinde takas ve ciro işlemlerinin yapılabilmesi için ilgili Borsa Platformuna gönderilecek olup takasın gerçekleşmemesi durumunda satış emirleri ikinci kez Borsa Platformuna gönderilmeyecektir.

DİĞER HABERLER
TWİTTER TAKİP ET