THK 2020 Yılı Yardım Toplama Faliyetleri
Tarih: 03.07.2020 - Cuma

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün direktifleriyle Cumhuriyetimizin ilk yıllarında kurulmuş olan Türk Hava Kurumu, kuruluşundan itibaren Milletimizin hizmetinde kamu yararına çalışmalarına devam etmektedir. Bakanlar Kurulu tarafından onaylanmış olan Türk Hava Kurumu Tüzüğünde; Sayın Cumhurbaşkanımız Türk Hava Kurumunun Onursal Genel Başkanıdır.

Devletimizin başta T.B.M.M. Başkanımız olmak üzere çeşitli makamlarındaki devlet yetkilileri Türk Hava Kurumunun Genel Kurulu Delegeleridir. Türk Hava Kurumunun Tüzüğü gereği Mülki Amirlerimiz olan Sayın Valilerimiz ve Sayın Kaymakamlarımız da Şubelerin Onursal Başkanlarıdır.

Ülkemizin havacılık alanındaki kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla 2011 yılında "Türk Hava Kurumu Üniversitesi" kurularak yüksekokulları, fakülteleri ile yurtdışında bu alanda eğitim veren bir üniversite ile ortaklaşa yürütülecek eğitim sistemi ve çift imzalı diplomaları ile havacılık sektöründe istihdam imkânı sağlamaktadır

Türk Hava Kurumu Tüzüğünde belirtilen amaçları ile ayrıca yukarıda belirtilen faaliyetleri gerçekleştirebilmek maksadıyla, Türkiye genelinde bulunan 386 THK Şube Başkanlığı vasıtasıyla her yıl olduğu gibi 2020 yılı içerisinde kurban bayramında deri toplama faaliyetini yürütecektir.

Bu kapsamda; Kurban bayramında deri bağırsak toplanma faaliyetleri 21 İhale merkezinde 22.06.2020 ve 03.07.2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Söz konusu ihale merkezleri ve günleri www.thk.org.tr adresindeki ihaleler kısmında yayımlanmıştır.

Valilik oluru ve yetki belgesi ekteki dosyadadır.

Dosya İndir
DİĞER HABERLER
TWİTTER TAKİP ET