DigiKamp-Digital Dönüşüm Yarışması
Tarih: 20.01.2021 - Çarşamba

Ticaret Bakanlığı'nın ülkemizde dijitalleşme ve inovasyonun geliştirilmesi adına attığı adımlardan biri olan DigiKamp Dijital Dönüşüm Yarışması 30 Aralık 2020 tarihinde tanıtılarak, başvuruları almaya başlamıştır. DigiKamp ile bir yandan teknoloji firmalarımız ve girişimcilerimiz yeni nesil teknolojiler alanında ürün ve hizmet üretmeye teşvik edilerek girişimcilik ekosistemimiz desteklenirken bir yandan da Ticaret Bakanlığı'nın sunduğu hizmetlerin kalitesinin artırılması amaçlanmaktadır.

Yarışmada hedef kitle olarak teknoloji KOBİ'leri, teknoloji mikro işletmeleri, yazılım firmaları, teknoloji kümelenmeleri ve girişimcilerdir. Ayrıca, dereceye giren projelerin ödüllendirileceği yarışma hakkında www.digikamp.gov.tr internet sitesinden detaylı bilgi edinilerek başvurular gerçekleştirilebilmektedir.

Öte yandan, yarışma sürecinde, yarışmanın amaç ve önemini hedef kitleye anlatabilmek ve bu yarışmanın temel motivasyonunu ve kapsamını ortaya koymak amacıyla, çeşitli tarihlerde teknoloji ve girişimcilik sektörünün önde gelen isimleri ve Ticaret Bakanlığı'nın yetkililerinin katılımıyla çevrimiçi ortamda “DigiKamp Buluşmaları” organize edilecek olup; katılımcılar yarışma hakkında merak ettikleri tüm ayrıntıları bu buluşmalar aracılığıyla öğrenebilecektir. DigiKamp buluşmalarına ait detaylar Ticaret Bakanlığı'nın sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır.