Elüs, Yerli ve İthal Ürün Satışları
Tarih: 06.04.2021 - Salı

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’nün Elektronik Ürün Senetli (ELÜS) stokları ile ithal ve bazı yerli ürünlerin satış işlemi web tabanlı “TMO ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU” üzerinden yapılmaktadır. Kullanıcılar platforma mail adresleri ve şifreleri ile giriş yapabileceklerdir.

Platforma ilk defa üye olacak kişi ve firmaların; internet üzerinden üye olması, üyeliğini ve üye olurken girdiği bilgilerin doğruluğunu hinterlandında bulunduğu TMO Şube Müdürlüğü’ne giderek onaylatması gerekmektedir. Her firma sisteme bir kez üye olabilecek, bu üyelik ise firma içerisinde bir kişi ile sınırlı tutulacaktır. Sistemde üyelerin sektör ayrımı ve fiili tüketim takibi yapılacağından üyelik aşamasındaki bilgilerin (fiili tüketim, ihracat miktarı adres beyanı, fabrika sayısı vb. ) doğru bir şekilde girilmesi önem taşımaktadır.

TMO ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU üzerinden dağıtımı ve satışı yapılacak ekmeklik ve makarnalık buğdaylar ile arpa, mısır, nohut ve pirinç için 03 Nisan-09 Nisan 2021 tarihleri arasında talep toplanacak, talep toplanması saat: 17.00’da sona erecektir.

ELÜS Satışlarından; TMO Elektronik Satış Platformuna ve satışların takas ile ciro işlemlerinin yapılacağı Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş’ne (TÜRİB) üye olan ilgili firmalar/kişiler yararlanacaktır. İthal ve yerli ürün satışlarına başvuru için sadece TMO Elektronik Satış Platformuna kayıt olmak yeterli olacaktır.

TMO Stok miktarları ektedir.

Dosya İndir
DİĞER HABERLER
TWİTTER TAKİP ET