Etkin ve yenilikçi yöntemlerle üyelerinin rekabet gücünü artırır.
2030 yılına kadar Gaziantep’in tarım ve hayvancılık sektöründe Türkiye’nin cazibe merkezi olmasına öncülük etmek ve kurumsallıkta mükemmelliği yakalamak.
GTB’DE, ISO 9001/2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMi EĞİTİMİ
Tarih: 31.07.2018 - Salı
Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), İpekyolu Kalkınma Ajansının (İKA) destekleriyle personellerine yönelik, ‘ISO 9001/2015 Kalite Yönetim Sistemleri Uygulamalı Temel Eğitimi’ düzenledi.
 

TOBB’un A sınıfı akredite borsaları arasında yer alan GTB, akreditasyon sistemi çerçevesinde üye ve personellerine yönelik düzenlediği eğitim programlarına bir yenisini daha ekledi. 

TOBB Akademi Sistemi Eğitmen ve Danışmanlarından, Yönetim Sistemleri Baş Denetçisi Mehmet Besleme tarafından verilen, 'ISO 9001/2015 Kalite Yönetim Sistemleri Uygulamalı Temel Eğitimi’, GTB Meclis salonunda düzenlendi.

GTB personellerinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim programının açılışında konuşan GTB Genel Sekreteri Özgür Bayram,  Gaziantep Ticaret Borsasının ISO 9001 KYS ve ISO 10002:2014 üye memnuniyeti sistemine sahip Türkiye’nin öncü borsalarından biri olduğunu kaydetti.

ISO 9001:2015 revizyonunun temel nedeninin kuruluşların faaliyetlerine katma değer kazandırmak olduğunu vurgulayan Özgür, bu nedenle  kalite yönetim sistemlerini  uluslararası düzeyde geliştirerek üyelerine en etkin ve en verimli hizmeti sunmayı hedeflediklerini söyledi.

Yönetim Sistemleri Baş Denetçisi Mehmet Besleme ise  ISO 9001/2015 KYS versiyonunun güncellenmesine yönelik düzenlenen eğitimde standardın işleyişi hakkında bilgiler verdi.

Besleme, Kalite Sistemi ve TOBB Akreditasyon Prosesleri, Proseslerin Risk Analizleri, Performans Göstergeleri, İyileştirme Çalışmaları ve Sistemin Entegrasyonu konularına değinerek açıklamalarda bulundu.