Etkin ve yenilikçi yöntemlerle üyelerinin rekabet gücünü artırır.
2030 yılına kadar Gaziantep’in tarım ve hayvancılık sektöründe Türkiye’nin cazibe merkezi olmasına öncülük etmek ve kurumsallıkta mükemmelliği yakalamak.
GTB’DEN İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ
Tarih: 30.11.2018 - Cuma
Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), Meclis Üyeleri ve personellerine yönelik, İpekyolu Kalkınma Ajansının (İKA) ‘Teknik Destek Projesi’ kapsamında, ‘Proses Analitik Çalıştırma ve Performans Eğitimi' ve ‘İç Denetçi Eğitimi' düzenlendi.

TOBB’un 5 yıldızlı A sınıfı akredite borsaları arasında yer alan Gaziantep Ticaret Borsası, oda/borsa akreditasyon sistemi çerçevesinde gerçekleştirdiği eğitim programlarına yenilerini ekledi.

GTB meclis salonunda, İKA desteğiyle 27-28-29 -30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitimlerde, Yönetim Sistemleri Eğitmeni ve Danışmanı Banu Yüksel tarafından, GTB Meclis Üyelerine ve  personellerine yönelik ‘Proses Analitik Çalıştırma ve Performans İyileştirme Eğitimi’ ile ‘İç Denetçi Eğitimleri’ verildi.

Eğitim programının ilk gününde Proses Analitik ve Performans İyileştirme Eğitimi hakkında katılımcılara bilgiler aktaran Yüksel, eğitimdeki temel amacın problem çözme adımlarını öğretmek, geçici önlemlerle çözülmeye çalışılan problemleri belli bir sistematik ve teknikle çözme becerisi kazandırmak olduğunu söyledi.

Eğitim programları çerçevesinde, kurumda var olan ISO 9001:2015 Standardının 9.2.no’lu maddesi gereği iç denetim maddesini yerine getirebilecek nitelikte denetçilerin yetiştirilmesi için süreç sorumlusu 5 personele ‘İç Denetçi Eğitimi ‘de verildi.

Eğitim sonunda kalifikasyonu ölçecek bir sınav gerçekleştirilerek denetim kuralları gereği 70 puan alan personellere ISO 9001:2015 İç Denetçilik belgesi verildi.

Yüksel ayrıca,  Kalite Yönetim Sisteminin geliştirilmesine yönelik danışmanlık hizmetleri de sundu.