Etkin ve yenilikçi yöntemlerle üyelerinin rekabet gücünü artırır.
2030 yılına kadar Gaziantep’in tarım ve hayvancılık sektöründe Türkiye’nin cazibe merkezi olmasına öncülük etmek ve kurumsallıkta mükemmelliği yakalamak.
GTB’DEN İŞ SÜREKLİLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ
Tarih: 20.08.2021 - Cuma
Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın (İKA) destekleriyle, personellerine yönelik ‘ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi (İSYS) Bilgilendirme Eğitimi ‘düzenledi.

Yönetim Sistemleri Danışmanı Zühtü Kayalı tarafından verilen eğitimde, İş Sürekliliği Yönetim Sisteminin amacı ve işleyişi hakkında bilgiler verildi. 

GTB Meclis Salonunda düzenlenen eğitim programının açılışında konuşan GTB Genel Sekreteri Özgür Bayram, eğitimdeki temel amaçlarının üyelerine en iyi hizmeti kesintisiz bir şekilde sunmak olduğunu söyledi. 

İş süreçlerinin ve kurumsal operasyonların sürekliliğinin sağlanmasının büyük önem taşıdığına vurgu yapan Bayram, “Sunduğumuz hizmetlerin kalitesini artırmak adına yönetim sistemlerimizi sürekli olarak iyileştirmek ve farklı yönetim sistemlerine entegre etmek için çalışmalar yürütüyoruz.  Bu nedenle ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve önceki yıllarda da İKA destekleriyle, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2018 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgelendirmelerimizi tamamlamıştık.  Yine bu kurum kültürü çerçevesinde üyelerimize daha kaliteli hizmetler sunabilmek için; iş süreçlerinin devamlılığını, devamlılığın sağlanamadığı durumlarda ise kabul edilebilir kesinti süreleri içerisinde tekrar çalışır hale getirilmesini sağlamak amacıyla Borsamızın yönetim sistemlerini ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi standardına uyarlamayı hedeflemekteyiz” diye konuştu. 

Yönetim Sistemleri Danışmanı Zühtü Kayalı ise düzenlenen eğitimde, işletme ve kurumlarda etkin bir iş sürekliliği programının var olmasının faydaları hakkında bilgiler verdi. 

İş sürekliliğinin rahatsız edici bir olaydan sonra, kuruluşun ürün ve hizmetlerini daha önce belirlenmiş seviyede sunmaya devam etme kabiliyeti olduğunu kaydeden Kayalı, iş sürekliliği yönetim sisteminin ise iş sürekliliğini yerleştiren, uygulayan, izleyen, gözden geçiren, sürdüren ve iyileştiren kısım olarak tanımlanabileceğini olduğunu dile getirdi. 

Kayalı, konuşmasında ayrıca, İş Etki Analizi, İş Sürekliliği Planları ile Tatbikat ve testlerde uyulması gereken kurallar hakkında da detaylı açıklamalarda bulundu. 

Eğitim programı borsa personellerinden konuyla ilgili gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.