Etkin ve yenilikçi yöntemlerle üyelerinin rekabet gücünü artırır.
2030 yılına kadar Gaziantep’in tarım ve hayvancılık sektöründe Türkiye’nin cazibe merkezi olmasına öncülük etmek ve kurumsallıkta mükemmelliği yakalamak.
GTB, ALMANYA ANUGA FUARINA ÇIKARMA YAPACAK
Tarih: 05.10.2017 - Perşembe
Gaziantep Ticaret Borsası, Almanya’nın Köln kentinde 07-11 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan uluslararası Anuga Gıda Fuarına 40 girişimci üyesiyle birlikte çıkarma yapacak.

Dünyanın en önemli yiyecek ve içecek fuarları arasında gösterilen Uluslararası Anuga Gıda Fuarı, 7 Ekim tarihinde "Geleceği Tadın" temasıyla Almanya’nın Köln kentinde kapılarını ziyaretçilerine açacak. Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), fuara gıda sektöründe faaliyet gösteren 40 girişimci üyesiyle birlikte geniş bir katılım sağlayacak.

Köln Anuga Gıda Fuarının küresel gıda endüstrisinin en önemli buluşma noktalarından biri olduğunu ve yeni pazarlar için cazip fırsatları sunduğunu vurgulayan GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, yaptığı açıklamada, 109 ülkeden 7 bin 200 firmanın stant açacağı fuara GTB üyelerinden oluşan gıda üreticisi 40 firma ile katılım göstereceklerini ifade etti.

Köln’de 5 gün süreyle devam edecek fuarda, GTB üyelerinin uluslararası ticari iş birlikleri sağlamak amacıyla çeşitli inceleme ve temaslarda bulunarak, düzenlenecek toplantılara iştirak edeceğini kaydeden Tiryakioğlu, fuarın uluslararası yeni iş bağlantıları kurmak isteyen Gaziantepli gıda üreticileri adına verimli geçmesini beklediklerini söyledi.

GTB organizasyonunda gerçekleştirilecek olan fuara üyelerinin UR-GE ve KOSGEB destekleriyle katılım sağlayacaklarını vurgulayan Tiryakioğlu, “Bulgur -Bakliyat UR-GE projesinden 10, Gıda UR-GE projesinden 12 ve KOSGEB desteğiyle  de 18 kişi olmak üzere toplam 40 üyemizle birlikte Anuga Fuarındaki yerimizi alacağız. Heyetimiz fuar süresince dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen gıda tedarikçileriyle görüşmeler yaparak yenilikçi ürünlerini tanıtma fırsatı bulacaklar. Ticari iş birliği toplantılarına katılacak olan üyelerimiz aynı zamanda dünya gıda ve içecek endüstrisi hakkında da yakından bilgi alma fırsatı bulacaklar” dedi.