Başkandan Mesaj

Mayıs 2018

Borsa Seçim Sonuçlarımız Hayırlı Olsun,

Değerli Üyelerimiz,

Borsamızın yeni dönemde görev alacak yöneticilerini belirleyen organ seçimlerini camiamıza yakışır olgunluk ve kardeşlik ortamı içerisinde tüm Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir şekilde geride bıraktık.

Öncelikle geçmiş dönemde Gaziantep Ticaret Borsası’nın gelişimine yönelik değerli  katkı ve hizmetleri bulunan tüm Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanlarımız ile Meclis Üyesi ve Meslek Komitesi üyelerimize şükranlarımı sunmak istiyorum. Bugün Gaziantep Ticaret Borsası işlem hacmi bakımından Türkiye’nin en büyük beş borsası arasında yer alıyor ve uygulamaya koyduğu küresel ölçekli projelerle birçok alanda örnek borsa olarak kabul görüyorsa, bu başarının temelinde geçmiş dönemlerdeki yöneticilerimizin değerli hizmetleri yatmakta.

Yeni dönemde devraldıkları hizmet bayrağını aynı azim ve kararlılıkla en üst noktaya taşıma çabası içerisinde olacak olan, yeni meclis, yönetim kurulu ve meslek komitesi üyelerimize de görevlerinde başarılar diliyorum. 

Borsamızın 60’ıncı kuruluş yılını kutladığımız böylesi özel bir zaman diliminde, meclis üyelerimizin taktiriyle seçilmiş olduğum Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, her zaman camiamıza yakışır bir şekilde sürdürerek, GTB’nin üyelerine en kaliteli hizmeti sunan, sektörel projelerle şehir ve bölge ekonomisine katkı sağlayan yenilikçi bir borsa olarak yoluna en hızlı şekilde devam etmesi için çalışacağımı özellikle belirtmek isterim.
Bizler, mesuliyet isteyen meşakkatli bir göreve gönüllü olarak talip olduk. Yolumuz uzun, yapılacak çok iş ve kat edilecek çok mesafemiz var. Rabbim birlikte çıktığımız bu hizmet yolunda bizleri muvaffak kılsın, birliğimizi korusun, şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlı işlere imza atmayı nasip eylesin.


Mehmet AKINCI
Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı